Galerie moderního umění
v Hradci Králové

RODINY S DĚTMI

Obrazárna

Inspirací pro tvorbu v Obrazárně je vždy jedno vybrané dílo z galerie, a to ze stálé expozice nebo z aktuální výstavy. Nejprve se s dílem (obrazem, sochou, plastikou, instalací,…) seznámíme, povíme si něco o okolnostech jeho vzniku i jeho tvůrci, a pak už se přesuneme do výtvarného ateliéru. Tam už nebude nic bránit naší tvorbě, podpořené pestrou škálou výtvarného materiálu. Program cílí na spolupráci dětí a rodičů.

Obrazárna se koná v intervalu jednou za dva týdny v tyto dny:
pátek 10–12 hodin (rodiče s dětmi 3–6 let)
pátek 15–17 hodin (rodiče s dětmi 3–6 let)
sobota 10–12 hodin (rodiče s dětmi 6–10 let)

Délka programu 120 minut. Počet účastníků 10–12 dětí + doprovod rodičů.

Nutnost předchozí rezervace na: edukace@galeriehk.cz.

Vstupné pro dítě 40 Kč, doprovod zdarma.

ČERVEN 2021

4. a 5. 6. Boudníkovy stopy

Stačí jeden otisk a už tu máme monotyp – grafickou techniku, která počítá s momentem překvapení. Jak to bude s tiskem a co bude hlavním předmětem tisku a otisku? Záleží, co společně objevíme v šuplících našeho výtvarného ateliéru.

V souvislosti s připravovanou vernisáží, která se uskuteční 5. června od 15 hodin PŘIDÁVÁME termín: sobota 12.30–13.30 hodin (rodiče s dětmi 6 – 10 let)

18. a 19.6. Portrét podle Baňky

Kdy jste si naposledy udělali vydařený rodinný portrét? Jste si vzájemně podobní? A kdo má nos po babičce nebo dědovi? Přijďte si s námi rodinný portrét vytvořit a pátrat po rysech, obrysech, tvarech a zákoutích svých tváří. Tentokrát k tomu využijeme samé technické vymoženosti.
 

Program na míru

Program pro rodiny s dětmi šitý na míru lze připravit po předchozí domluvě.

Nabízí se několik možností – seznámit se s budovou galerie, galerií jako takovou, stálou expozicí nebo výstavou některého ze současných umělců. V doprovodu edukátorek a s využitím zázemí výtvarného ateliéru je možné vyzkoušet nejrůznější výtvarné materiály, techniky a náměty, pracovat s barvami, tvary a emocemi. Program cílí na spolupráci dětí a rodičů.

Délka programu 60 minut. Počet účastníků max. 10 dětí + doprovod rodičů.

Nutnost předchozí rezervace termínu a programu na: edukace@galeriehk.cz.

Vstupné pro dítě 40 Kč, doprovod zdarma.

Nepravidelné akce

Během roku se galerie zapojuje do několika akcí jiných pořadatelů, např. Muzejní noc, Dny architektury či se tematicky věnuje Dni dětí nebo své akci Za výzo do galerie.

K těmto akcím jsou včas uváděny veškeré potřebné informace právě zde.