Chvilky s uměním

Pohodlně Vás usadíme přímo do expozice, abyste si mohli vychutnat poutavé vyprávění o životech umělců a jejich dílech. Těšit se můžete také na výbornou kávu v příjemném prostředí galerie.

Vždy první středu v měsíci od 10 a od 16 hodin.

Provází: Jan Florentýn Báchor / Anna Horák Zemanová
Délka přednášky 30-40 minut.

Kapacita omezená. Prosíme, rezervujte si místo na e-mailu: edukace@galeriehk.cz
Vstup zdarma.

____________________________________

03/07 | Juliana Höschlová

Juliana Höschlová (*1987) studovala na AVU v Praze, během studií absolvovala roční stáž na Tchaj-wanu a nyní žije a pracuje v Krkonoších. Dlouhodobě se zajímá o vztah mezi člověkem a prostředím, ve kterém žije. V roce 2010 získala cenu NG333. Na domácí scéně vystavovala v NG v Praze, v Domě umění města Brna, v galerii GAMPA, v experimentálním prostoru NoD, MeetFactory, Karlin Studios nebo v Galerii 35m2. V zahraničí např. v Akademie Graz v Rakousku, na bienále v Oděse, v Pince project v Budapešti, v galerii VT Artsalon v Tchaj-peji, v islandském Reykjavíku a letos také na mezinárodní přehlídce umění TIVA v Tchaj-peji.

 

07/08 | Vladimír Boudník

Grafik, aktivista a vizionář, do jehož tvorby se promítala fascinace industriálním prostředím. Ve svých grafikách používal špony, kovové piliny, výlisky a odřezky, které ho obklopovaly v ČKD, kde pracoval jako obráběč.

 

04/09 | Jiří Načeradský

Komentovaná prohlídka se zaměří na malíře, grafika a vysokoškolského pedagoga Jiřího Načeradského (1939–2014), který byl významnou osobností nové figurace v 60. letech. Jeho práce navazovala na groteskní tendence v českém umění. V jeho dílech je typické zaměření na lidskou postavu, často s erotickým a sexuálním podtextem. 

Umění(m) zpomalit

Pohybově výtvarný workshop pro dospělé bez ohledu na věk a taneční zkušenost. Zažíváte někdy pocit roztěkanosti, kdy hlava jede na plné obrátky a vy nevíte, co dělat dřív? Chcete se naučit zpomalit, zpřítomnit a uvolnit? Přidejte se k nám! Čeká nás hravost a radost z intuitivního pohybu bez předem připravené choreografie. Zastavte se na chvilku, nechte volné ruce i nohy, dejte volnost svojí autentičnosti a radujte se z přítomného okamžiku. 

Program se koná vždy druhý čtvrtek v měsíci od 17:30
Délka programu: 90 minut
S sebou: pohodlné oblečení, bez obuvi

Cena: 200 Kč / osoba
Nutnost rezervace na: edukace@galeriehk.cz
__________________________________________________

11/07 | Chůze, krok a stopa 
08/08 | Akce, hravost, nápaditost
12/09 | Motorická koordinace

Workshop figurální kresby

Pravidelný otevřený prostor pro kresbu lidské figury podle živého modelu s malířkou Petrou Malinovou. Jak na proporce lidské postavy, aby měla hlavu a patu tam, kde mají být? Jak málo linií a tvarů stačí k zachycení postavy? To a mnohem více se dozvíte i vyzkoušíte při studijní kresbě.

Program se koná vždy třetí čtvrtek v měsíci od 17:30
Délka programu: 120 minut
Lektor:  MgA. Petra Malinová

Cena: 300 Kč (zahrnuje výtvarný materiál)
Nutnost rezervace na: edukace@galeriehk.cz
__________________________________________________

19/09 | Seznámení s figurou