Obrazárna+

Obrazárna+ se zaměřuje na dospělé návštěvníky galerie, kteří se rádi výtvarně realizují a nemají obavy z experimentů s výtvarnými technikami, materiály, a jsou otevřeni nápadům a své představivosti.

Náměty pro Obrazárnu+ vychází z vystavených děl ve stálé expozici, krátkodobých výstavách a také tradičních i netradičních výtvarných technik všeho druhu.

Znalosti z oblasti výtvarného umění nejsou podmínkou, důležité je udělat si čas pro sebe a mít zájem o výtvarnou tvorbu.

Čtvrtek od 17 do 19 hodin

Maximální kapacita v jedné skupině: 10 osob
Cena: 400 Kč za cyklus (4 setkání)
Nutnost rezervace: prostřednictvím přihlašovacího formuláře (viz níže)
__________________________________________________

Cyklus PASTEL | Krok za krokem umělcem
A. skupina ČT | 04/04, 18/04, 02/05 2024
B. skupina ČT | 28/03, 11/04, 25/04 2024

Jedinečná technika na pomezí malby a kresby, která ve vrstvách pigmentů odhalí vaše výtvarné vnímání a cit pro barvu. Cyklus tří navazujících setkání ve výtvarném ateliéru vás seznámí s technologií a praxí techniky pastelu a zavede vás do unikátního prostředí výstavních expozic GMU, plného inspirace pro vaši tvorbu.

Kapacita cyklu je naplněna.

 

Cyklus OLEJOMALBA | Krok za krokem malířem
Skupina A: 16/05, 30/05, 13/06, 27/06 2024
Skupina B: 09/05, 23/05, 06/06, 20/06 2024

Ponořte se do tajů mistrovské techniky, která již po staletí zaměstnává světové malíře na vlně oleje a pigmentových prášků s omamnou vůní terpentýnu. Cyklus čtyř navazujících setkání ve výtvarném ateliéru vás seznámí s technologií a praxí olejové malby a zavede vás do unikátního prostředí výstavních expozic GMU, plného inspirace pro vaši tvorbu.

Přihlašování prozatím nebylo spuštěno.  

Chvilky s uměním

Pohodlně Vás usadíme přímo do expozice, abyste si mohli vychutnat poutavé vyprávění o životech umělců a jejich dílech. Těšit se můžete také na výbornou kávu v příjemném prostředí galerie.

Vždy první středu v měsíci od 10 a od 16 hodin.

Provází: Jan Florentýn Báchor / Tomáš Kolich / František Zachoval
Délka přednášky 30-40 minut.
Kapacita omezená. Prosíme, rezervujte si místo na e-mailu: edukace@galeriehk.cz
Vstup zdarma.

____________________________________

01/05: Jan Preisler

Jan Preisler (1872–1918) malíř, jehož jméno je silně spojeno se symbolismem v našich zemích. V jeho plátnech ožívají pohádkové touhy, melancholické nálady, erotické smutky či osudová traumata. Šlo mu o estetickou kvalitu i symbolický význam na úrovni celku obrazu i jednotlivých částí. Svoji inspiraci nalézal ve verších současných českých básníků – Antonín Sova, Otokar Březina či Vítězslav Nezval. Preislerovo dílo se pojí i s architekturou, spolupracoval s Janem Kotěrou nebo Osvaldem Polívkou.

 

05/06: Jiří Sopko

Přijďte zjistit co se skrývá za zářivě barevnými obrazy Jiřího Sopka – jaké emoce v nich autor zpracovával, čím se liší od autorů své generace a co ho naopak s nimi spojuje. Kromě toho se dozvíte, proč se počátkem 70. let znovu do obrazu vrací postavy, co je to nová figurace i čemu se vysmívá česká groteska.

 

Art (Hi)story

Doprovodný program v angličtině nejen pro zahraniční návštěvníky. Nejprve budete mít možnost zúčastnit se komentované prohlídky vybraného umělce, a poté společně zavítáme do výtvarného ateliéru, který nabízí neomezený prostor pro vaši fantazii.

Středa od 16 do 18 hodin.

Nutnost rezervace na: edukace@galeriehk.cz
Cena po předložení studentského průkazu ISIC 30 Kč, pro dospělé bez ISIC 100 Kč

__________________________________________________

ST | 17/04 | Alphonse Mucha: Nero Watching Rome Burn

Whether the infamous Emperor Nero actually set fire to the city of Rome has been debated by historians for decades. In any case, the scene of the emperor watching the blazing city has captured the imagination of many generations of painters and can be found in both Renaissance and Baroque paintings. The lecture will present the fascinating history of this theme and how it was portrayed by Alphonse Mucha in his painting from 1887.