Galerie moderního umění
v Hradci Králové

DOSPĚLÍ A SENIOŘI

Obrazárna+

Obrazárna+ se zaměřuje na dospělé návštěvníky galerie, kteří se rádi výtvarně realizují a nemají obavy z experimentů s výtvarnými technikami, materiály, a jsou otevřeni nápadům a své představivosti.

Náměty pro Obrazárnu+ vychází z vystavených děl ve stálé expozici, krátkodobých výstavách a také tradičních i netradičních výtvarných technik všeho druhu.

Znalosti z oblasti výtvarného umění nejsou podmínkou, důležité je udělat si čas pro sebe a mít zájem o výtvarnou tvorbu.

Čtvrtek 17–19 hodin.
Nutnost rezervace na: edukace@galeriehk.cz.
Cena 80 Kč.

 

ZÁŘÍ 2021

23/09 | TUŠÍŠ, CO S TUŠÍ?
Budeme malovat a kreslit tím, čím by vás možná ani ve snu nenapadlo. Zapomeňte na pera a štětce a nechte se vést vaším pocitem při výběru netradičním kreslících nástrojů. Tvořit budeme pomocí tradiční výtvarné techniky východního umění – malba a kresba tuší.

ŘÍJEN 2021

07/10 | AKRYLOVÉ KOMPOZICE
Aneb jak se dopracovat k abstraktnímu obrazu snadno a rychle. Postoupit zase o krok dál pomocí akrylových barev, to je výzva. Tentokrát se na konkrétní předměty budeme dívat jako na změť geometrických tvarů. Protože základem každého tvaru je tvar geometrický a my díky nim vytvoříme barevné kompozice abstraktní díla.

21/10 | RUCHY, ZVUKY A HLUKY
Zavřete oči a zaposlouchejte se, jaké zvuky sviští vzduchem. Na ulici jsou slyšet hlasy, v galerii tiché kroky návštěvníků a co zní z výtvarného ateliéru? Nejrůznější ruchy, zvuky i hluky nám budou inspirací k intuitivní a pocitové kresbě.

LISTOPAD 2021

04/11 | HMOTNÉ HNĚTENÍ
Přijďte vytvořit dílo, které je a není. Žádná modelína, ale pořádná hlína se bude pod vašima vlastníma rukama tvarovat, modelovat a formovat. Autorské prostorové dílo dle vašeho výběru bude žít několik hodin, než se navrátí do jedné velké pospolité hmoty.

18/11 | AKTIVNĚ S AKTIVNÍ GRAFIKOU
Stačí jeden otisk a už tu máme monotyp – grafickou techniku, která počítá s momentem překvapení. Jak to bude s tiskem a co bude hlavním předmětem tisku a otisku? Pojďme se přiblížit a poznat grafickou výtvarnou techniku, ve které si liboval Vladimír Boudník.

PROSINEC 2021

02/12 | OTISK POSTISK
Tentokrát žádné složité výtvarné techniky, ale klasická plátěnka a různé druhy balícího papíru. Nejen obsah ale i forma je důležitou součástí vánočního dárku. Otiskněte vzkaz, obrázek, kus látky nebo si jen tak zaexperimentujte s barvami a tvary pro vznik originálního balícího papíru nebo látkové tašky.

Skupinové prohlídky

Chcete si prohlédnout budovu galerie či projít výstavy s odborným výkladem? Pro skupiny zájemců jsou připraveny prohlídky s našimi kurátorkami, které vám pomohou porozumět modernímu umění, osvětlí jednotlivá díla či vás zasvětí do tajů památkově chráněné budovy.

  1. Budova a historie galerie (45 minut)
  2. Stálá expozice Minulé století (45 minut)
  3. Stálá expozice Posledních padesát let (45 minut)
  4. Dočasné výstavy (30 minut / výstava)

Cena prohlídky:
5–10 osob 150 Kč/osoba
11–25 osob 100 Kč/osoba

Vstupenka do galerie je započítána v ceně prohlídky.

Jednotlivé prohlídky je možno kombinovat, maximálně však do rozsahu 60 minut.

Skupinovou prohlídku lze připravit i na míru dle konkrétní objednávky.

Rezervace nutná alespoň týden předem na: edukace@galeriehk.cz

Přednášky

KOMENTOVKY S KATEŘINOU U KÁVY

Prohlídky nejen pro seniory. Poutavé vyprávění historičky umění Kateřiny Křížkovské v příjemném prostředí galerie s kávou jako sladkou tečkou na začátek.

Délka přednášky 60-90 minut.
Bližší informace na e-mailu: edukace@galeriehk.cz
Bez předchozí rezervace.
Vstup zdarma.