Vzdělávací programy pro základní školy

1.STUPEŇ ZŠ

Vzdělávací programy ke stálé expozici Proměny obrazu/Obrazy proměn.

Délka programu: 60 - 90 minut

♠ 1. Za uměním? / S Osvaldem po galerii

Byli jste už se školou nebo rodiči v divadle, v muzeu, ale v galerii ještě ne? Tak to je nejvyšší čas to napravit.

K čemu vlastně takové návštěvy galerie jsou a co tu návštěvníci hledají? Co je umění, proč se vystavuje, jaký má pro nás význam a kdo se o něj v galerii stará? Na všechny tyhle otázky najdeme společně odpovědi při naší tajuplné výpravě zákoutími galerie, kterou nás provede přímo její stavitel a architekt Osvald Polívka. Nakoukněte pod střechu moderního umění.

♠ 2. Nekousavě kousati - Dar Vladimíra Preclíka Královéhradeckému kraji

Nová expozice s živou barevností, pestrými tvary a hravostí.

Proč má výstava název Nekousavě kousati a jak se vlastně kousavě nekousat dá? To zjistíme jedině návštěvou programu v expozici Vladimíra Preclíka. Nejen množství barev, ale také rozličných tvarů rozproudí naši fantazii. Kromě barev a tvarů se budeme zabývat příběhem a asociací, které nám pohled na některá Preclíkova díla přináší. Hravě a pestrobarevně strávíme čas nejen mezi objekty.

 

2. STUPEŇ ZŠ

Vzdělávací programy ke stálé expozici Proměny obrazu/Obrazy proměn.

∞Délka programu: 60 – 90 minut∞

♦ 1.  Galerie - seznamte se

Proč má smysl chodit do galerie a co tady najdeme? Co je to umění a proč se vystavuje, proč bychom o něm měli vědět? Jaká zákoutí má galerie, kam se nekoukne každý návštěvník? Nejvyšší čas přijít těmto otázkám na kloub. Představíme si galerii jako místo, které slouží umění a je prostorem pro setkávání mnoha myšlenek a nápadů. Řekneme si také něco o historii a architektuře samotné budovy. Na naší cestě po galerii objevíme všechna zákoutí, zjistíme, jak se dostanou obrazy na zeď, kdo je vybírá a kdo v galerii pracuje a proč. Zkrátka potkáme se v galerii!

♦ 2.  Nalézat ztracenou rovnováhu⎯ Jiří Hilmar, Jiný prostor ⎯ Petr Stanický

Součástí výstavy je interaktivní workshop ve 4. patře.

Termíny lze domluvit u Heleny Šestákové

E-mail: edukace@galeriehk.cz, tel.: 727 806 971

 

 

Loader