Vzdělávací programy pro mateřské školy

Vzdělávací programy ke stálé expozici Proměny obrazu/Obrazy proměn

∞Délka programů: 45 – 60 minut∞

♥ 1. S Osvaldem po galerii

Hurá, vítejte poprvé v galerii! Společně se vydáme po stopách vzniku celé budovy. Vypátráme, k čemu taková galerie vlastně slouží a proč je dobré ji pravidelně navštěvovat. Naším průvodcem bude sám pan architekt a stavitel Osvald Polívka. Spolu s ním zjistíme, k čemu jsou v galerii obrazy, jak se k nim máme chovat a čeho si na nich všímat. Vydáme se i na tajuplnou výpravu do tajných zákoutí, kam se jen tak každý návštěvník nepodívá. Kdo věší obrazy na stěnu a ví, jak se o ně postarat? A jak se do galerie vůbec obrazy dostanou? Přijďte se s nimi a celou galerií seznámit. Těšíme se!

♥ 2. V obraze/ Čáry, barvy, tvary

Když se potká pan Tvar, slečna Linka a paní Barva, tak co z toho může vzniknout? No přeci obraz! A právě takových je naše galerie plná. I když se skoro na každém díle tyhle tři kamarádi potkávají, tak přece vypadá každý obraz jinak. Jak je to možné? A k čemu jsou vůbec obrazy v galerii? Vydáme se po stopách barev, linek a tvarů. Ukážeme si, jak s nimi pracují různí malíři a jaký to má vliv na jejich výsledné dílo. Přijďte se seznámit s novými kamarády panem Tvarem, slečnou Linkou a paní Barvou a společně s nimi čarovat a experimentovat, tak jak to dělávají sami malíři.

♥ 3. Jak plátno ztloustlo/ Objem, tvar prostor

Příběh o materiálech, které se už nechtěly těsnit připlácnuté na zeď. Co vznikne, když už plátno nestačí a jedna či dvě vrstvy barvy jsou málo? Vybere se úplně jiný materiál a vzniknou díla, která mají místo především na zemi či na podstavci. Říkáme jim sochy, skulptury nebo objekty. Nenacházíme je jenom v galeriích, ale i ve veřejném prostoru. Všimli jste si nějaké při vstupu do galerie nebo cestou sem? V naší dílně si zkusíme takovou sochu a její návrh vytvořit. Budeme si hrát s různými materiály, tvarem a prostorem, abychom si vyzkoušeli, jak pracují sochaři.

♥ 4. Nekousavě kousati - Dar Vladimíra Preclíka Královéhradeckému kraji

Nová expozice s živou barevností, pestrými tvary a hravostí.

Proč má výstava název Nekousavě kousati a jak se vlastně kousavě nekousat dá? To zjistíme jedině návštěvou programu v expozici Vladimíra Preclíka. Nejen množství barev, ale také rozličných tvarů rozproudí naši fantazii. Kromě barev a tvarů se budeme zabývat příběhem a asociací, které nám pohled na některá Preclíkova díla přináší. Hravě a pestrobarevně strávíme čas nejen mezi objekty.

Termíny lze domluvit u Heleny Šestákové

E-mail: edukace@galeriehk.cz, tel.: 727 806 971

Loader