Letní galerijní výzva

2 měsíce, 9 týdnů, 63 dnů, 1488 hodin …
Ať už jste kdekoliv, vytvořte cokoliv!
Týden co týden sledujte teď, náš výtvarný a nápaditý svět a naši facebookovou zeď!

6 až 99 let, to je pro tvorbu ideální věk!

bez přihlašování a rezervace


06/07/2020 LETNÍ GALERIJNÍ VÝZVA 2

Většina z nás má nějaký osobní rituál. Ať už vědomě či nevědomě opakujeme stejné činnosti před nebo po určité události. Máte nějaké osobní pravidlo či postup pro seznámení se s nově koupenou nebo darovanou věcí? Váš vytvořený zápisník si právě takové malé rituální seznámení zaslouží, protože s Vámi projde dlouhou cestu letních prázdnin a bude Vaší součástí.

CO POTŘEBUJETE?

Najděte nebo si vytvořte obřadní místo, kde se budete cítit příjemně. Připravte si cokoliv, díky čemu Vám při takovém rituálu bude dobře – svíčku, čaj, hudbu, polštářek na sezení. Oblékněte se do Vašeho oblíbeného a pohodlného oblečení, které bude součástí celé akce. Posaďte se na zem a položte před sebe zápisník. Zavřete oči, položte si dlaně nejprve na obličej, zhluboka se nadechněte a vydechněte. Pomalu přesuňte ruce na břicho, nechte oči stále zavřené a znovu se prodýchejte. Nakonec přesuňte ruce na Váš deník a dýchání do třetice zopakujte. Otevřete oči a seznamte se s notesem – představte se mu, řekněte, k čemu všemu ho budete používat, co do něho budete zaznamenávat a jaký systém psaní zvolíte (znaky, kódy, písmo a jejich kombinace). Nezapomeňte ale na to nejdůležitější – pojmenujte ho!

NEVÍTE SI RADY?

Pro navození té správné atmosféry doporučujeme přípravu čaje, která je sama o sobě také historickým a velmi oblíbeným rituálem. https://www.oriental.cz/clanky/cinsky-cajovy-ritual-gong-fu-cha/

A CO NA TO UMČO?

Rituálu a s ním spojeným hlubokomyslným úvahám o existenci a vlivu člověka žijícího v souladu s přírodou se ve svých dílech věnovala řada výtvarných umělců. Tomáš Ruller, Jana Želibská nebo Milan Knížák se tak opakovaně stávali při své tvorbě novodobými šamany.

Ke stažení v PDF


29/06/2020 LETNÍ GALERIJNÍ VÝZVA 1

Psali jste si někdy svůj tajný deník nebo dávali svým kamarádům památník na uchování vzpomínek a zážitků? Pojďte si společně vytvořit zápisník, do kterého budete celé letní prázdniny zaznamenávat všechno, co Vás napadne, zaujme a k čemu Vás budeme každý týden motivovat.

CO POTŘEBUJETE?

Jemný papír, karton, fólie nebo plátno? Linky, puntíky, kostičky nebo čistota bez vzoru? Klidně všechno dohromady! Zvolte si libovolný formát, materiál, barvu i strukturu. Kombinujte, spojujte a experimentujte. Jednotlivé listy sešijte, slepte, sešívačkujte nebo gumičkujte. Nebojte se vytvořit jedinečný a originální kousek do Vaší knihovny. Design je jen a jen na Vaší náladě, vkusu i chuti odvázat se.

NEVÍTE SI RADY?

Pro ty, kteří se chtějí ve výběru vazby inspirovat nebo znát správné dělení. My pro letní zápisky doporučujeme měkkou nebo polotuhou variantu. https://www.literadesign.cz/reklama/druhy-tiskovych-vazeb-a-jejich-vyuziti/

A CO NA TO UMČO?

Slyšeli jste někdy o umělkyni Adrieně Šimotové, o výtvarníkovi Otakaru Slavíkovi nebo o Josefu Jírovi? I oni si psali deníky, které byly později vydány jako knihy s autentickými záznamy jejich životů.

Ke stažení v PDF

Edu léto

Loader