Jednotná vizuální identita

 

Veřejná otevřená výzva:

Jednotná vizuální identita Galerie moderního umění v Hradci Králové 

Krajská galerie sídlící přímo v srdci Hradce Králové vyhlásila 16. září otevřenou, jednokolovou výzvu na nový jednotný vizuál.“ Když jsme přemýšleli o formě soutěže, tak jsme byli otrávení, že se v tomto prostoru otáčí pět až deset zavedených studií a jmen. Proto jsme zvolili veřejné, anonymní a jednokolové klání, čímž se nám potvrdilo, že je tu velice kvalitní nastupující generace grafiků, jejichž výsledky jsou srovnatelné se zavedenými autorkami a autory," vysvětluje rozhodnutí galerie ředitel František Zachoval. Do soutěže se přihlásilo celkem 66 návrhů. Všechny splnily zadané podmínky a byly oficiálně zařazeny do soutěže. Do nejužšího výběru se pak dostaly čtyři návrhy, které si nakonec rozdělily finančně ohodnocená místa. 

Závěrečné stanovisko poroty

 

Porota ve složení Tomáš Vaněk, Adéla Svobodová, Robert V. Novák, František Zachoval a Petra Příkazská

1. místo

Cindy Kutíková a Jiří Mocek

Mladá autorská dvojice zaujala porotu svým vizuálem, který klade důraz na variace dvou typů fontů z české dílny. Práce nás oslovila především svojí otevřeností, lehkostí a variabilitou. Díky svému razantnímu vizuálnímu přístupu k tištěným materiálům má dle našeho úsudku možnost výrazně proniknout do hradeckého prostředí. Ve výsledné práci je cítit progresivní přístup s výhledem do budoucna a skvělým potenciálem pro možnost dalšího rozvoje.

2. místo

studio Anymade

Studio Anymade odevzdalo profesionálně zpracovaný návrh, který je snadno použitelný do všech námi zadaných aplikací. Do rukou se nám dostal bez pochyby kvalitní design, který je dlouhodobě udržitelný, srozumitelný a čistý.

3. - 4. místo

Martin Bušek, Iveta Bendová

O poslední příčku se v konečném výsledku dělí dva rovněž velice kvalitní návrhy.

Na práci Martina Buška porotu zaujala možnost rozvinutí textové hry v rámci předloženého návrhu logotypu, který svou textovou hravostí odkazuje až k letristickým uměleckým dílům.

Logotyp Ivety Bendové skvěle vystihuje pestrost a dynamičnosti galerie. Stěžejní je v její práci písmeno M, které se může variabilně přizpůsobovat formátům výstav a výstavních prostorů.

 

Návrhy ke stažení a nahlédnutí jsou umístěny dole na stránce pod jménem autora/autorů. Studio Anymade nesvolilo s veřejnou prezentací svého návrhu.

 

Loader