Doprovodné programy pro mateřské školy

STÁLÁ NABÍDKA DOPROVODNÝCH PROGRAMŮ

PRVNÍ NÁVŠTĚVA GALERIE
Ještě nikdy jste nebyli v galerii? Tak to přijďte napravit! Doprovodný program přiblíží dětem galerijní prostředí a poodhalí jim zákulisí této instituce. Děti budou seznámeny s jednotlivými profesemi (např. kurátor, restaurátor), pojmy (expozice, výstava, depozitář, vernisáž,…) i chováním v galerii.

VÍTEJTE V BUDOVĚ GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ
Navštivte nově zrekonstruovanou budovu Galerie moderního umění. Projdeme se touto pozdně secesní stavbou postavenou podle návrhu Osvalda Polívky, prohlédneme si skleněné vitráže, cennou štukovou výzdobu a také zcela nový prvek – vzduchotechniku od Aleše Lamra. Na závěr děti vytvoří vlastní barevné návrhy designové vzduchotechniky.

 CESTA (ZA) UMĚNÍM
Vydejte se s námi na poznávací cestu českým moderním uměním. V rámci programu si společně projdeme stálou expozici, seznámíme se s vystavenými díly a budeme poznávat hlavní malířské náměty – krajinu, portrét, zátiší, figuru i abstraktní malbu.

 GALERIE VLADIMÍRA PRECLÍKA
Doprovodný program je zaměřen na tvorbu hradeckého rodáka Vladimíra Preclíka. Děti se v rámci programu seznámí s životem a dílem tohoto významného představitele českého moderního umění a všestranného umělce, který se vedle sochařské tvorby věnoval také malbě, kresbě, grafice a literatuře. Během programu se s dětmi zaměříme na barvy a  materiály, které Vladimír Preclík nejčastěji využíval na svá díla, a v závěru programu budou mít děti možnost ve výtvarném ateliéru vytvořit vlastní trojrozměrné dílo.

TVÁŘ A JEJÍ PROMĚNY
Program je určený pro skupinu max. 15 dětí a je vhodný pro návštěvníky se specifickými potřebami.
Během doprovodného programu se zaměříme na portrét, autoportrét i proměny lidské tváře a ve výtvarném ateliéru si pomocí zajímavých technik (monotyp/tisk z koláže) vytvoříme vlastní podobiznu.

Programy trvají přibližně 90 minut.
Vstupné pro dítě je 20 Kč, doprovod má vstup zdarma.
Doporučujeme pracovní oděv.
Termín programů (út – pá) je možné domluvit mailem na adrese edukace@galeriehk.cz nebo na tel. čísle 727 806 971 u Mgr. Anety Patkové.

Těšíme se na Vás!

Loader